Blog

KAHRAMANMARAŞ MİNA CAM DUŞAKABİN SİSTEMLERİ

DUŞAKABİNLERDE CAM TERCİH EDERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ? Duşakabinlerde cam tercihi oldukça önemlidir. Zira duşakabininizin görünüşünün ve estetiğinin büyük kısmını seçmiş olduğunuz ya da olacağınız cam belirler. Bugünkü yazımızda hedefimiz, cam tercihi yaparken sizlere yardımcı olmak olacak. Duşakabin camlarında belli başlı türler kullanılmaktadır. Bunlar; Şeffaf, Füme, Yeşil, Mavi, Bronz olarak Renkli, Kumlamalı Reflekte’dir. Şeffaf camlar klasik, şık ve sade bir görünüm yaratmak isteyen kullanıcılarımız için birebir önceliklidir. Şefaff camlar hemen hemen bütün duşakabin çeşitleriyle uyumlu olmasıyla beraber ücret bakımından da ekonomiktir. Renkli camlar farklı ve enerjik bir dizayn elde etmek isteyen kullanıcılarımız tarafından rağbet görmektedir. Duşakabinlerin profillerinin renklerinin de değiştirildiği durumlarda, renkli camlar ile renk kontrastı yakalayarak uyum içerisinde oluşturabileceğiniz banyonuza dinamik bir hava katac aktır. Kumlamalı camlar diğer cam türlerinden farklı olarak size dizaynda özgürlük tanıyacak, tarzınızı yansıtmaya fırsat tanıyacak ve banyonuza canlılık getirecek bir yapıya sahiptir. Yapısı gereği kumlamalı cam üzerine dilediğiniz deseni, amblem ya da fotoğraf yaptırabileceğiniz gibi tarzınıza uygun kendi çizimlerinizi de yansıtabilirsiniz. Kumlamalı camlar yapılırken, öncelikle camın üzerine koral kullanılarak dilediğiniz desen, amblem ya da fotoğraf çizilir. Ardından çizili alanın üzeri folyo ile kaplanır. Folyo ile kaplanmış olan cam makineye girdiğinde kumlama işlemi başlar. Kumlama işlemi bittikten sonra camın üzerindeki folyo çıkarılır. Folyonun bulunduğu yerler kumlama işlemine maruz kalmadığı için camın üzerinde yalnızca folyonun bulunmadığı yerler kumlanmış olur. Böylece dilediğiniz deseni kumlamalı cam üzerine çizdirebilirsiniz. Son olarak hem banyo hem tuvalet olarak kullanılan banyolar için ideal olan Reflekte Cam çeşidinin özelliklerine bakalım. Reflekte Camlar, içeriden bakıldığında dışarının görüne bildiği, lakin dışarıdan bakıldığında içerinin görünmediği, içeriden saydam dışarıdan saydam olmayan cam türüdür. Bu camlar genellikle füme renginde olup duşakabinlere katmış olduğu elegant, şık ve sade görünümüyle estetikte üst sıradadır. Kullanıcılarına sağlamış olduğu kolaylık ile duşakabin kullanıcıları tarafından sıkça tercih edilen Reflekte Camlar sektörde giderek yükselmeye devam etmekte olan cam türlerindendir. KAHRAMANMARAŞ MİNA CAM

MİNA CAM Pergola Otomatik Tente Sistemleri

Otomatik tente sistemi, cephelerin şekli ya da ihtiyaca göre kutu profiller kullanılarak ister yuvarlak ister düz konstrüksiyon yapılmak sureti ile cephelerde estetik amaçlı kullanımları dışında yağmur ve güneşten de koruma sağlar. Konstrüksiyon elektro statik boya ile boyanarak paslanmaya karşı önlem alınır ve kullanım ömrü uzatılır. Farklı renk ve desenlerde akrilik kumaşın monte edilmesi ve bu kumaşın üzerine istendiğine logo veya firma ismi yazılabilir. Ürün fiyatı ve daha detaylı bilgi için Mina Cam Kahramanmaraş .

Isıcamkonfor Cambalkon - Tiara Twinmax KAHRAMANMARAŞ MİNA CAM

Isıcam Konfor Isıcam Konfor, ısı yalıtımı ve güneş kontrol özelliklerini bir arada sağlayan yalıtım camı ünitesinin markasıdır. FAYDALARI Isıcam Konfor®, ile evinizin ısısını kontrolünüz altında tutmanın yanı sıra, güneş ışınlarını da dilediğiniz ölçüde kontrol edebilmenin benzersiz avantajını yaşarsınız. Standart çift camlara göre; ısı kaybını % 50 azaltarak kışın yakıt, güneş ısısı girişini %40 azaltarak da yazın klima masraflarından tasarruf etmenizi sağlar. Isı ve güneş kontrolü sağlarken ışıktan ödün vermez. Pencere önlerinin kışın soğuk, yazın da sıcak olmasını önler. Cam yüzeyinde oluşan buğulanmaları, standart çift cama göre geciktirir. Standart çift camlar yerine Isıcam Konfor®'u tercih etmeniz durumunda yapacağınız ek harcama, klima yatırım maliyetinden ve ısıtma-soğutma enerjisinden sağlayacağınız tasarruf ile size 1-2 yılda geri döner. Isı ve güneş kontrol kaplaması (Şişecam Solar Low E Cam), Isıcam Konfor® ünitesinin 2. yüzeyinde yer almalıdır. Çift camlardaki 3 farklı cam kombinasyonundan sadece çift taraf füme ile uygulanamaz. Sadece çift cam balkon sisteminde uygulanabilen bu sistemi Mina Cam olarak Kahramanmaraş'ta sizlere sunuyoruz
TİARA TWİNMAX JALUZİ UYGULAMASI KAHRAMANMARAŞ MİNA CAM

TİARA TWİNMAX JALUZİ UYGULAMASI KAHRAMANMARAŞ MİNA CAM

MIKNATISLI JALUZİ SİSTEM İki ayrı cam plakası arasına yerleştirilen jaluzi sistemi, diğer jaluzilerden farklı olarak kirlenme bozulma ve bakım gibi dezavantajlarından arınarak daha kolay bir kullanım sağlamaktadır. Mıknatıslı jaluzi sistemi, camda veya cam çıtasında delik olmadan, mıknatıslı redüktör sistemi sayesinde hareket ettirilerek kullanımı sağlanmaktadır.

ALBERT GENAU - TAMBALKON/GİYOTİN CAM SİSTEMLERİ KAHRAMANMARAŞ MİNA CAM

Albert Genau'nun patentli tasarımı olan Tambalkon, cam balkondan farklı olarak tam otomatik, uzaktan kumandalı %100 silinebilir cam sistemidir. Cam paneller, uzaktan kumanda ile açılır ya da kapanır. Sistem açıldığında balkonda yer kaplamaz. Aynı zamanda balkon korkuluğu dur. Kahramanmaraş'a MİNA CAM ile gelen sistem yoğun ilgi görüyor. Çevre illerden de ilgi gören sistem kolay temizlenmesi ve açıldığında korkuluk olarak kullanılması sebebiyle tercih ediliyor. Yaptığımız Tambalkon uygulamalarını ve daha fazlasını @minacampvc Instagram adresimizden veya MİNACAM CAM BALKON youtube kanalımızdan inceleyebilirsiniz. Tambalkon /Giyotin cam sistemi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin.